کمیته کوهنوردی سازمان نظام پزشکی شیراز


کمیته کوهنوردی سازمان نظام پزشکی شیراز یکسال بزرگتر شد و به پنج سالگی رسید. این گروه با هدف ارتقاء سلامت جسمی و روحی روانی خانواده بزرگ نظام پزشکی شکل گرفته است.کوهنوردی فقط ورزش ما نیست ، کوهنوردی باور ماست ، روش زندگی ماست . پس از یک هفته کار و تلاش در پایان هفته به دور از همه وابستگی های ماشینی ، ذهن و روح و جسم مان را به طبیعت پاک و زیبا می سپاریم.
ما بر این باوریم که کوه به کوه نمیرسد ، اما کوه انسان ها را به هم می رساند و فرای همه دغدغه های روزمره زندگی، پا در طبیعت بکر می گذاریم و به قول مولانا:
هر کسی کو دور ماند از اصل خویش ، باز جوید روزگار وصل خویش 
 
این ورزش بدون تماشاگر و بدون تشویق و کف و هورا کشیدن چیست که اینگونه مشتاقان خود را جذب می کند !!! باید بود و دید ، باید بود و لمس کرد . . .  باید بود و حس کرد . . .  
 
متن زیبای زیر با اندکی تلخیص از خانم گرلنید کالتنبرونر(GerlindeKaltenbrunner)کوهنورد اتریشی است .این کوهنورد بزرگ در رابطه با صعود های خود می نویسد:
میتوانم احساس کنم که آنها فقط عذاب و سختی های این کار را می بینند : سرما ، طوفان ، خطرات تنها افراد کمی می توانند با این لحظات زیبا ارتباط برقرار کنند.غوطه ور شدن در زیبایی، احساس قوی  از زنده بودن را نخواهند دید و من هر زمان که تسلیم کوه های بلند می شوم، احساس خوشنودی می کنم. من در کوهستان احساس متفاوتی دارم و این خود واقعی من است
همکاران گرامی ، دوستان خانواده بزرگ نظام پزشکی، اگر تمایل به پیدا کردن خود واقعی هستید، اگر دوست دارید زیبایی های این جهان پهناور را از دریچه ای متفاوت ببینید، گروه کوهنوردی سازمان نظام پزشکی شیراز همواره پذیرای شماست ما با شما همقدم می شویم ما با شما همراه و همدل می شویم ما با شما گام به گام صعود میکنیم، دست ما در دست شماست و گام های ما هم پای شما 
 
 تلفن سرپرست گروه کوهنوردی سازمان نظام پزشکی شیراز
 دکتر سید محمد اوجی همواره پاسخگوی شما : 09173135115
 
 پی نوشت:Gerlinde Kaltenbrunner
دومین زنی که موفق به صعود هر 14 قله بالای 8000 متری جهان شده است . وی همچنین نخستین زنی است که بدون کمک از اکسیژن و باربر به همه قلل بالای 8000 متری صعود کرده است .
 
نگارنده متن : دکتر محمد رضا مرواریدی، عضو و مدرس فدراسیون پزشکی کوهستان