پیام تبریک ریاست سازمان نظام پزشکی شیراز به مناسبت روز پزشک

 یکم شهریور ماه، زاد روز دانشمند بزرگ و طبیب برجسته  ونامدار ایرانی، شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا فرصتی گرانبها و مغتنم است تا جایگاه ارزشمند و بی بدیل جامعه پزشکی به همگان یادآوری گردد.
جامعه پرتلاش و توانمند پزشکی با تلاش‌های ارزنده و ارائه خدمات شبانه روزی علیرغم ناملایمتی ها و هجمه های بی رحمانه، همواره نویدبخش حیات و سلامت مردم بوده و با تحمل مشکلات همه جانبه و انتقادهای مغرضانه نیز کماکان بدون هیچ کاستی و حتی بیش از پیش نسبت به ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان اهتمام می ورزند.
آینده کشور ایران اسلامی مرهون تلاش کسانی است که با دستان پرمهر و روح بلندشان، در سایه لطف الهی، سلامت جامعه و امنیت روحی بیماران را فراهم نموده اند و سالیان سال با پشت سرنهادن مشکلات و ناهمواری های علمی و صنفی و با گذر از رنج ها و دردها هم اکنون همانند نگینی درخشان بر تارک منطقه خاورمیانه و جهان می درخشند. 
متاسفانه در چند وقت اخیر با عنوان مسائلی همچون الزام به داشتن پایانه فروشگاهی صرفا برای پزشکان و پیراپزشکان، طرح افزایش غیر منطقی جذب دانشجو در رشته های علوم پزشکی، پخش برنامه های غیرکارشناسی از شبکه های مختلف رسانه ملی و همچنین هجمه های پی در پی و عنوان مسائل غیرکارشناسی، موجی از دلسردی و ناراحتی را در جامعه خدوم و دلسوز پزشکی موجب شده است که بی شک ادامه این روند علاوه بر بروز نتایج نامطلوب در جامعه، منجر به بی انگیزگی جامعه پزشکی در ارائه خدمات مناسب به مردم می گردد.
به لطف خداوند هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی شیراز  همواره با تبیین مسائل و بررسی مشکلات پیش رو جامعه پزشکی و با تلاشی مجدانه در جهت برگزاری نشست ها و جلسات با مسئولین استانی و کشوری سعی در حل و فصل دغدغه ها و دل نگرانی های اعضای جامعه پزشکی استان فارس نموده اند . اینجانب به نمایندگی از  سازمان نظام پزشکی شیراز و استان فارس، روز پزشک را به تمامی پزشکان گرانقدر و پر تلاش ایران و استان فارس تبریک و تهنیت عرض نموده و ضمن آرزوی سلامتی و تندرستی، موفقیت روز افزون جامعه پزشکی کشور عزیزمان را از خداوند منان خواستارم.
 
"دکتر حمیرا وفایی"
رئیس هیئت مدیره نظام پزشکی شیراز 
رئیس شورای هماهنگی سازمان نظام پزشکی استان فارس
عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور